Siberi lehis on võrreldes meil kasvava okaspuiduga tihedam ja tunduvalt kõvem. Siberi lehisele on iseloomulik mitmekesine värvispekter ja koekiri (tekstuur). Heledam puiduosa, nn maltspuit koosneb elusatest rakkudest ja sisaldab palju niiskust. Puidu tumedam osa ehk puitunud rakud kujunevad lehisel välja alates 30 aasta vanuselt. Lehise lülipuit sisaldab rohkelt vaike ja parkaineid, mis muudavad puidu mädanemiskindlaks ja vastupidavaks.

Kuna lehis on kasutuskõlbulik tänu oma suurele vaigusisaldusele naturaalsel kujul, kasutatakse antud puuliiki välitingimustes alternatiivina immutatud puidule. Ka sobib lehisepuit sinna, kus on väga kõrged nõudmised formaldehüüdide suhtes - näiteks lastele suunatud tooted-mänguväljakud jms. Meie pakume Eesti turule Siberi lehisest terrassi, välisvoodri ja põrandalauda.

Alljärgnevas tabelis on enim kasutatavate puuliikide võrdlustabel. Puidu tihedus, kõvadus ja muljumiskindlus Brinelli skaala järgi on toodud selles tabelis puu 12% niiskusastme juures.Puuliik

Tihedus(w12)

Kõvadus

Muljumiskindlus
Brinelli skaala järgi

TAMM

690

675

3,7

LEHIS

660

435

3,2

KASK

650

465

2,6

MÄND

500

285

1,6

KUUSK

445

260

1,3